top of page

LPG Sistemi Periyodik Bakımı Nedir & Kaç Bin Km'de Yapılmalı & Niçin Yapılır?


Otogazlı araçların periyodik bakımlarından bahsedeceğiz. Otogaz montajı yapılmış araçların belirli kilometre yaralılarında otogaz bakımları mevcuttur. Her markanın farklı kilometre aralıklarında otogaz bakımları mevcuttur.


*Niçin gerekmektedir?

Otogaz sisteminin periyodik bakımları otogazla ilgili parçalarımızın otogaz sistemimizin uzun ömürlü olması için gereklidir. Bizim güvenli bir şekilde aracımızı otogazlı bir şekilde kullanmamız için gerekli olan bir uygulama periyodik otogaz bakımı.


*Periyodik otogaz bakımlarında ne işlem yapılmaktadır?

İlk işlemimiz arkadaşlar aracın LPG filtresini değiştirmemiz. Bu sistemine göre bir veya iki adet filtreden oluşmaktadır. Otogaz sisteminin filtresi değiştikten sonraki işlem aracın genel kontrolünün yapılması su kaçağı gaz kaçağı açısından aracın kontrol edilmesi. Arka bölümde LPG tankının üzerinde bulunan multivalfin üzerindeki fişin temizlenmesi. Bu işlemden sonra araç sahibinin sorunu sıkıntısı varsa buna göre bazı işlemlerin yapılması peşinden de aracı LPG sisteminin programına bağlayarak aracın kalibrasyonunun kontrol edilmesiyle sonuçlanan bir işlem 10.000 kilometre bakımları. Arkadaşlar otogaz montajı yaptırdıktan sonra mevcut iki yıllık sistem garantisinin devam edebilmesi için aracın periyodik gaz bakımlarının yapılması şart. Bu çok önemli, dikkat etmemiz gerekiyor. Garantisi bitmiş araçlarda da periyodik bakıma önem gösterelim güvenli bir otogaz kullanımı için ihmal etmemiz gereken konulardan en önemlisi periyodik LPG bakımlarıdır.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Çeki Demiri

Comments


bottom of page