top of page

Otogaz Kullanımında Yanlış Bilinen 10 Gerçek-Otogaz kullanımda performans düşer; Yanlış bir bilgi aracın orada Otogaz takıldıktan sonra performans kaybı olacağıdır. Doğru ürün + doğru montaj + yol testi ve güzel bir ayarla aracın performansın da kayıp yaşanmaz. Dolayısıyla aracılığıyla Otogaz takıldığında performans kaybı olmayacaktır.


-Otogaz Aracımın motor ömrünü kısaltır; Bu da yanlış bir bilgidir. Otogaz aracınızın motor ömrünü kısaltmaz , hatta yağın ömrünü uzattığından dolayı motor ömrünü uzattığınıda söyleyebiliriz. Artık Türkiye’de yaklaşık 20 yıldır takılan otogazlı araçların açılan motorlarında herhangi bir zararın yada ekstradan bir zararın olmadığı görülmüştür. Dolayısıyla Otogaz kullanılan motor ömrü kısaltması yanlış bilinen bir gerçek.


-Otogazlı aracın supapları gider/yanar ; "Otogaz kullanan aracın supap ayarını değiştirmek zorunda kalır mıyım yada supaplar erir mi?" sorunu ve önyargısı çok gelmekte. Doğru ürün – doğru montaj ve doğru ayar ile özellikle yeni nesil araçlarda supap ile ilgili herhangi bir sorun sıkıntı yaşamazsınız. bu noktada dikkat etmemiz gereken en önemli unsur aracın benzin performansıyla gidiyor olması çok önemli .Dolayısıyla aracında otogazda kullanımlarda supap ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazsın..


-Otogaz sistemleri güvensiz bir yakıt sistemidir; Bu da yanlış bir bilgidir , otogaz sistemi çok güvenli bir yakıt sistemidir ve ülkemizde 20 yıldır yaklaşık kullanılan vede dünyada da uzun yıllardır sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanılan ,milyonlarca araçta kullanılan güvenli bir yakıt sistemidir..Herhangi bir kaza ve olumsuz durumu da LPG sistemi araçta pek çok güvenlik önlemi alınmıştır. Bu açıdan otogaz sistemi güvenli bir sistemdir.


-Aracın orijinal yapısına zarar verildiği konusudur; Otogaz montajı yapılırken aracın orijinal yapısına kesinlikle zarar verilmez, muayene açısından olumsuz bir durum oluşmaz. Orijinal parçalar arasında yer değiştirilmez. Dolayısıyla otogaz sistemini aracın orijinal yapısına herhangi bir zarar vermez.


-Otogaz kullanımında aracın bobin ömrünün kısalır; Otogazlı aracın bobin ömrü (ateşleme bobini ) otogaz LPG kullanıyorum dolayı kısalmaz. Ömrü dolan Bobini değiştirmek zorundadır. Buradaki en büyük gerçek bobin ve bujinin takım olarak değiştirmek çok önemlidir Belirli bir Ömre sahip olan ateşleme bobini otogaz kullandığından dolayı ömrü kısalmaz.


-Oto gaz kullanan araçta arıza lambası yanar; Bu da yanlış bilinen bir bilgi. Otogaz kullanımıyla arıza lambası yanar halde kullanmamak doğrusudur. Otogazlı aracın arıza lambası yanmaması istenir. Bunun sebebi zengin ve fakir karıştıran dolayıdır yani ayarla düzeltilebilir.


-Otogazlı araç sık sık ayar değiştirir; Sıralı sistem otogaz da aracınızın ayarı değişmez doğru ayar bir kere yapılır ve Bu yapmış olduğumuz Otogaz ayarı elektronik beyine kaydedilir. Ayar kesinlikle değişmez.


-Otogazlı araç benzine göre daha mı çok arıza verir; Bu da yanlış bir bilgidir arkadaşlar otogaz sistemlerinde genelde sistemden dolayı arıza yaşanmaz yani aracın bünyesinden dolayı oluşabilecek arızalardan dolayı otogaz servislerine araçlar gelir yine burada altını çizmemiz gereken konu doğru otogaz sistemi + doğru montaj + doğru ayar.


-Otogazlı aracı satarken değeri düşer; Yanlış bilinen bir diğer bilgi de otogazlı aracın satış değeri düşmez aksine talep LPG'li araçtan yana olduğundan değeri artar.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page